Pamiętamy - Szkoła Podstawowa nr 15 w Lublinie

Pamięć o zmarłych

Wspomnienie o Mirosławie Tadewiczu

Mirosław Tadewicz

Mirek, był z nami od "zawsze", bo zawsze odkąd go pamiętamy, chciał czegoś nauczyć, coś robić, kogoś spotkać, z kimś porozmawiać, rozpocząć kolejną lekcję swym zawadiackim, pełnym życzliwości uśmiechem, którym potrafił zjednać młodzież i dorosłych.

Do końca pełen optymizmu, otwarty na sprawy ludzi i świata, zmęczony chorobą, ale wciąż uśmiechnięty Mirek dał nam wszystkim piękne świadectwo życia w prawdzie i miłości.
Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci.

Nauczyciele i Społeczność
Gimnazjum nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie

Zmarł 17 marca 2008 roku
po długiej chorobie

Wspomnienie o Izabeli Kobierskiej-Goluch

Izabeli Kobierskiej-Goluch

Iza, jako młoda absolwentka filologii angielskiej podjęła wymarzoną dla siebie pracę w szkole, ucząc młodzież języka obcego. Chciała ofiarować światu wszystko, to co w niej najlepsze: mądrość, wrażliwość i wielkie serce. Życie jednak nie zawsze jest dla nas łaskawe i daje to, czego chcemy. Czasami jesteśmy bezradni wobec losu i nie mamy możliwości wyboru.
Pomimo bezlitosnej i szybko postępującej choroby do końca umiała zachować pogodę ducha, ofiarując wszystkim doniosłe świadectwo życia i trwania do końca. Przez cały czas, mimo nasilającej się choroby sercem była ze szkołą, uczestnicząc w niektórych uroczystościach.

Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci.

Nauczyciele i Społeczność
Gimnazjum nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie

Zmarła 1 czerwca 2009r.
po trzech latach walki z okrutną chorobą

Wspomnienie o Ewie Butryn-Greczkowskiej

Ewie Butryn-Greczkowskiej

Ewa pracowała od początku powstania gimnazjum. Uczyła wychowania fizycznego, ale jej szczególną uwagę zajmowała młodzież borykająca się z niepełnosprawnością. To dla niej prowadziła zajęcia rehabilitacyjne, a także organizowała liczne imprezy sportowe, z których warto wspomnieć turniej "I Ty potrafisz", mający za zadanie integrację uczniów o ograniczonej sprawności z pełnosprawnymi rówieśnikami. Otwartość na drugiego człowieka przekładała się również na zwierzęta, szczególnie konie, dla których wspólnie z młodzieżą organizowała zbiórki pożywienia.
Jej pasją był taniec, toteż prowadziła w naszej szkole zajęcia taneczne. Przygotowywała kolejne pokolenia do balu gimnazjalnego, ucząc poloneza, walca wiedeńskiego. Przejawem jej zaangażowania i bezinteresownej życzliwości dla uczniów była pomoc dla Sylwii, która mimo porażenia mózgowego chciała zatańczyć. Ewa, angażując swój prywatny czas prowadziła z nią indywidualne treningi, pomagając w realizacji marzenia.
Skromna, uśmiechnięta, uczynna, zawsze gotowa do komunikacji z drugim człowiekiem. Przynosiła do szkoły piękne astry ze swojej działki, owoce, orzechy. Troszcząc się o zdrowie uczniów, inicjowała w gimnazjum akcje propagujące zdrowe odżywianie.
Dziś możemy powiedzieć za Krzysztofem Kamilem Baczyńskim, że "była jak lipy szelest [...], to tak niewiele". Nie zdążyliśmy Jej powiedzieć wielu dobrych słów, że Ją lubimy, że jest nam potrzebna. Niestety.

Nauczyciele i Społeczność
Gimnazjum nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie