program "Wychowanie to podstawa" - Szkoła Podstawowa nr 15 w Lublinie

Program "Wychowanie to podstawa"

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim programie „Wychowanie to podstawa” W ramach programu zostało wyznaczonych pięć grup pięcioosobowych, które odpowiedziały na szereg pytań związanych z funkcjonowaniem placówki. Te grupy to nauczyciel, uczniowie, rodzice i administracja odpowiedzieli oni na pytania z zakresu m.in. zasady współżycia w szkole, komunikacja w szkole, świętowanie sukcesów, współpraca w społeczności szkolnej, wspólnota wartości, zaangażowanie w sprawy lokalne i globalne jako wartości, akceptowanie różnorodności, budowanie relacji oraz rozwiązywanie konfliktów. W drugiej turze spotkanie wspólnie z wyznaczonymi osobami z każdej z grup wybierzemy najsłabiej funkcjonujący obszar, do którego wraz z asystentem z zewnątrz, utworzymy cele i zadania do realizacji na przyszły rok. W ten sposób powstanie nowy program wychowawczy, którego celem będzie podreperowanie najsłabszych stron szkoły w danych obszarach. O wynikach zostaną Państwo poinformowanie niebawem.